רשימות על מדע ופיוטים קצרים | דודי גולדמן

ממתיקים מלאכותיים עלולים לגרום ל…השמנה ולסוכרת

איור: אלית אבני, באדיבות מכון ויצמן

איור: אלית אבני, באדיבות מכון ויצמן

כמעט כל אחד מאיתנו מכיר את התופעה הפרדוקסלית, הנפוצה בבתי קפה, במסעדות וגם בארוחות חג, שבה נשים וגברים רזים שותים משקאות רגילים ולא דיאטטיים, למשל "קוקה קולה", בעוד שנשים וגברים בעלי משקל עודף, או בעלי תחושה של משקל עודף, נוהגים להזמין ולשתות רק משקאות דיאט, הממותקים במיני  ממתיקים מלאכותיים. רבים מאיתנו, בעיקר הרזים מטבעם, חושבים בסתר, כי בעלי משקל-יתר הם הנוטים לשתות "דיאט קוק", בעוד שרזים שותים לרוב או מים ואחת לזמן שותים "קולה" רגילה. עכשיו מתברר, כי לתחושה הזו יש בסיס מדעי – משקאות ומאכלים דיאטטיים, המכילים תחליפי סוכר, כלומר ממתיקים מלאכותיים, דווקא מגבירים את הסיכוי לעלות במשקל ואף מעלים את הסיכון לחלות בסוכרת.

דודי גולדמן

מחקר חדש של מדעני מכון ויצמן למדע, שהתפרסם אמש בכתב-העת המדעי היוקרתי Nature, מראה כי הממתיקים המלאכותיים מגבירים את אי-הסבילות לגלוקוז ואת הסיכוי לחלות בסוכרת מבוגרים ובמרכיבים האחרים של התסמונת המטבולית. ד"ר ערן אלינב, מהמחלקה לאימונולוגיה במכון ויצמן למדע, הוביל את המחקר בשיתוף עם פרופ' ערן סגל מהמחלקה למדעי המחשב ומתמטיקה שימושית. "הצריכה הנרחבת של ממתיקים מלאכותיים במשקאות ובמאכלים עלולה לגרום להשמנת-יתר ואפילו לתחלואה בסוכרת", אומר ד"ר אלינב.

המחקר התחיל לפני הרבה זמן, ובמשך שנים תהו חוקרים כיצד ייתכן שממתיקים מלאכותיים דלי-קלוריות אינם גורמים להפחתה במשקל הגוף. למעשה, מחקרים אחדים העלו את ההשערה, שהשפעתם עלולה להיות הפוכה. במחקר, שהוביל תלמיד-מחקר, יותם סואץ מהמעבדה של אלינב, השתתפו גם תלמידי המחקר טל קורם ודוד זאבי מהמעבדה של פרופ' סגל וגילי זילברמן-שפירא ממעבדתו של ד"ר אלינב. המחקר גילה כי למרות העובדה שממתיקים מלאכותיים אינם מכילים סוכר, יש להם השפעה ישירה על היכולת של גוף האדם לתעל ולעבד גלוקוז. אי-סבילות לגלוקוז, המתפתחת כאשר הגוף לא מסוגל להתמודד עם כמות גדולה של סוכר, היא הסימן הראשון להתפתחות סוכרת מבוגרים ולהיבטים אחרים של התסמונת המטבולית.

בשלב הראשון של המחקר, נתנו המדענים לעכברים מים מהולים בשלושת סוגי הממתיקים המלאכותיים הנפוצים ביותר, במינונים שווי-ערך להנחיות, שמינהל המזון והתרופות האמריקאי מאשר לשימוש. התברר כי העכברים ששתו ממתיק מלאכותי פיתחו אי-סבילות גדולה יותר לגלוקוז, בהשוואה לעכברים ששתו מים ומי סוכר. כאשר חזרו המדענים על הניסוי בסוגים שונים של עכברים ובמינונים שונים של אותם ממתיקים, הם חזו בתוצאות דומות: החומרים האלה, ממתיקים מלאכותיים, גרמו לאי-סבילות לגלוקוז.

בהמשך, בדקו המדענים את ההשערה שחיידקי המעיים הם החוליה המעורבת בתופעה הזו, ואולי אף אחראים לה, שכן חיידקי המעי הם המגיבים לחומרים כמו ממתיקים מלאכותיים, שייתכן והגוף אינו מזהה כ"מזון". ממתיקים מלאכותיים אמנם לא נספגים במערכת העיכול, אבל כאשר הם עוברים בה, הם באים במגע עם טריליוני החיידקים שבמעי. וכאן מתרחש הסיפור: החיידקים במעיים שלנו, המפרקים בשבילנו את המזון לרכיביו הבסיסיים, רגילים "לעבוד" עם חומרים מוכרים להם, אבל הממתיקים המלאכותיים הם שכנים חדשים ב"שכונה", רק כ-30-40 שנה, וחיידקי המעיים שלנו אינם מכירים אותם, ובאיזה שהוא אופן ביוכימי, האינטראקציה שבין חיידקי המעיים לבין הממתיקים המלאכותיים משבשת את המסלולים המקובלים בתהליך פירוק המזון.

כדי לבדוק שהשערת המדענים נכונה, וחיידקי המעיים הם החוליה שבה מתרחש השיבוש, נתנו  החוקרים אנטיביוטיקה לעכברים, אשר מחסלת אוכלוסיות שונות של חיידקי המעי שלהם. בעקבות הטיפול, נמנעה לחלוטין אי-הסבילות לגלוקוז, שנוצרה עקב החשיפה שלהם לממתיקים המלאכותיים. לאחר מכן, העבירו המדענים אוכלוסיות שלמות של חיידקי מעיים מהעכברים שצרכו ממתיקים מלאכותיים – לעכברים "סטריליים", כלומר עכברי מעבדה מיוחדים, המגודלים במתקנים נטולי חיידקים. כתוצאה מכך, גם אי-הסבילות לגלוקוז הועברה במלואה לעכברים המקבלים. "המימצא הזה סיפק הוכחה לכך שהשינויים בחיידקי המעי מתווכים באופן ישיר את ההשפעות המזיקות של הממתיקים המלאכותיים – על רמות הסוכר ביונקים. לאחר שביצענו בדיקה מדוקדקת של ההרכב הגנטי ושל הפעילות המטבולית של חיידקי המעי בעכברים, ראינו שאכן חשיפה לממתיקים מלאכותיים מביאה לשינויים משמעותיים באוכלוסייה של חיידקי המעיים ובתיפקודם, כולל בפעילויות המוכרות וידועות כגורמות לנטייה להשמנה, לסוכרת ולתסמונת המטבולית בבעלי-חיים ובבני-אדם", אומר אלינב.

הבנתי לגבי עכברים. מה עם בני אדם? חיידקי המעיים שלנו מתפקדים בדרך דומה?

ד"ר אלינב: "בחנו היטב גם את הסוגיה הזו. בשלב ראשון בדקנו נתונים שאספנו במסגרת פרויקט המחקר על התזונה האישית, שאנחנו מובילים ובו משתתפים בני אדם, ולא בעלי חיים. מטרת הפרויקט, שהוא המקיף מסוגו בעולם, היא לבדוק את הקשר שבין התזונה לבין חיידקי המעי. מצאנו קשר ישיר ומובהק בין רמת הצריכה של ממתיקים מלאכותיים לבין הרכבים אישיים-ייחודיים של חיידקי המעי ולנטייה לאי-סבילות לגלוקוז. בצעד הבא, ערכנו ניסוי מבוקר, שבו ביקשנו מקבוצה של מתנדבים, שלא נוהגים לאכול או לשתות ממתיקים מלאכותיים, לצרוך את החומרים הללו במשך שבוע. במהלך כל אותו שבוע נבדקו רמות הגלוקוז והרכבי חיידקי המעי בגופי המתנדבים.

"המימצאים החדשים הראו כי רבים מהמתנדבים, אף שלא כולם, התחילו לפתח אי-סבילות לגלוקוז, וזאת כבר לאחר שבוע אחד בלבד של צריכת ממתיקים מלאכותיים. הרכב חיידקי המעיים של המתנדבים הסביר את השינוי הפתאומי: גילינו שתי אוכלוסיות שונות של חיידקי מעי בבני-אדם – אוכלוסייה אחת שהגבירה את אי-הסבילות לגלוקוז – לאחר צריכת ממתיקים, ואוכלוסייה שנייה שלא השפיעה על רמות הסוכר בשום צורה. תגובת החיידקים במעי לממתיקים המלאכותיים התבטאה בהפרשת חומרים שגרמו לתגובה דלקתית, המזכירה מנת-יתר מסוכר, וכך התחוללו שינויים ביכולתו של הגוף להשתמש בסוכר", אומר אלינב.

"מימצאי המחקר מעידים על כך שצריכת ממתיקים מלאכותיים מביאה להתפתחותן של אותן הבעיות הבריאותיות, שהם נועדו למנוע מלכתחילה", סיכם ד"ר אלינב.

 

המחקר המלא בכתובת:  www.nature.com/nature/journal/vaop/ncurrent/full/nature13793.html

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

מידע

ערך זה פורסם ב-ספטמבר 18, 2014 מאת ב-המחר הנועז ותויגה ב-, , , , , .